O nas

Nasza Agroturystyka położona jest w miejscowości Świt w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie tucholskim, w gminie Cekcyn nad rzeką Brdą przy drodze łączącej drogę Tuchola-Bydgoszcz z miejscowością Szumiąca, ok. 6 km o Tucholi. Siedziba leśnictwa Świt (dawniej nadleśnictwo). Ujście rzeki Stążka (Ruda) do rzeki Brdy.

Świt to przepiękna, malownicza osada leśna położoną w rezerwacie przyrody Dolina Rzeki Brdy na terenie Tucholskiego Parku Krajobrazowego. W obrębie osady znajduje się 26 pomników przyrody

Świt jest ważnym punktem etapowym podczas spływów kajakowych rzeką Brdą (pole namiotowe, wygodny dojazd). Leży na jednym z trudniejszych jej odcinków. Jest to przełomowy fragment rzeki Brdy, charakteryzujący się szybkim nurtem, zalegającymi w korycie głazami oraz powalonymi drzewami. Przez Świt przebiegają szlaki turystyczne piesze oraz rowerowe. Ta przepiękna okolica to świetny przystanek dla osób chcących wypocząć wśród przyrody oraz aktywnie spędzić czas podczas spacerów czy tez wśród tras rowerowych.
(źródłó: wikopedia.pl)